מאמרים

דיני עבודה


בישראל קיימת חקיקה ענפה המבקשת לקבוע כיצד יש לנהוג בעולם העבודה. בין היתר, דיני עבודה עוסקים במענה לשאלות כמו מהו שבוע עבודה, מהן בדיוק שעות נוספות, באילו מקרים מנוע מעסיק מלפטר עובד או עובדת (למשל בזמן היריון או טיפולי הפריה). בנוסף, אותם דינים גם מפרטים על ימי עבודה ומנוחה, אי אפליה בעבודה. בנוסף לכל אותם חוקים "יבשים" לכאורה שבית המשפט יכול להעניק לחלקם פרשנויות שונות המתבטאות בפסיקה, קיימים גם הסדרי עבודה מקובלים – הסכמים אישיים, הסכמים קיבוציים. 

דיני העבודה וכלי האכיפה
על רקע כל אותם דיני עבודה, וכל אותן פסיקות המתייחסות לחוקים ולהסכמים הקיבוציים השונים, יש לציין את האכיפה הדלה, הבלתי מספקת בעליל, המופעלת כנגד מפירי החוק למיניהם. זכויותיהם של לא מעט עובדים עשויויות להיפגע במידה ולא ידרשו את המגיע להם. בנוסף, גם מעסיקים לא תמיד שולטים דיים בכל רזי החוק כך שקורים מצבים שבהם חוזי עבודה אישיים או הסכמים אחרים אינם עומדים בקריטריונים הנדרשים. 

במידה ומעסיק רוצה לנסח חוזה עבודה תקין, שנותן מענה לכל המצבים האפשריים כיום ובעתיד, עם הגנה סבירה על סודות מסחריים ועל היבטים עסקיים – ראוי להתייעץ עם עו"ד הבקיא בדיני העבודה. אם עובד מרגיש שזכויותיו נפגעות ואין לו אוזן קשבת אצל המעסיק, ניתן בהחלט ליזום טיפול משפטי, בליווי עורך דין הבקיא בחוקי העבודה וביחסי עבודה, וכך לקבל מענה.  

לדרוש את המגיע 
החוק נוגע בהרבה היבטים וזכויות, של עובדים וגם של מעסקים, אך ישנם מצבים שבהם מי שלא דורש את המגיע לו או לא מודע לדברים – פשוט לא יקבל. למשל, דיני עבודה העוסקים בענייני שכר מפרטים מהו שכר המינימום, אילו ניכויים רשאי המעסיק לנכות, מהו השכר לעבודה בשעות נוספות, בשבת, בחג. הסכמים קיבוציים קובעים לקבוצות עובדים מסוימים שכר שהינו מעל לשכר המינימום ויש חובה לשלם עבור נסיעות, הבראה, חופשה ועוד.

האם זאת אומרת שהכל מיושם או שאין טעויות? בוודאי שלא.

במשרד עו"ד מזל רבה תקבלו מענה בשאלות משפטיות ומימוש זכויות הקשורות לעולם העבודה. למשרד ניסיון רב בייצוג עובדים וגם – מעסיקים. 
 
מזל רבה
עורכת דין ומגשרת
יעוץ משפטי למעסיקים ועובדים
חייגו עכשיו: 050-273-39-06
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

קבעו פגישת ייעוץ
פרטי התקשרות
טלפון
050-273-3906

דוא"ל

Rava43@gmail.com

כתובת
משה לוי 11, ראשל"צ 75658אובדן כושר עבודה    נזיקין    דיני עבודה    עו"ד נדל"ן    עו"ד הסכמי מכירה    עורך דין אזרחות    עורכי דין בראשון לציון    תביעה בתאונות עבודה    תביעת תאונות עבודה    נכות כללית ביטוח לאומי    ביטוח לאומי תאונות עבודה    דיני עבודה עורך דין    ייעוץ דיני עבודה    סיוע משפטי בהתאזרחות    פגיעות ונזקי גוף