מאמרים

הכנת צוואה


במקרים רבים אנשים שיודעים שיומם קרב מבקשים להכין צוואה בשביל שיהיה ברור מי יקבל מה. כשאין צוואה יש את היורשים החוקיים אשר על פי חוק אמורים לקבל את הירושה, אך מי שחושש שלאחר לכתו עלולות להיות בעיות עם הירושה יעדיף הכנת צוואה ברורה ומסודרת.

צוואה כזו יכולה להיכתב על ידי האדם עצמו ובה הוא יביע את רצונו הפשוט לחלק את מה שיש לו בין היורשים שלו או למי שהוא רוצה להוריש את ממונו ונכסיו, אך כשמדובר על מקרים מורכבים יותר בהם עלולות להיות בעיות ויש חשש שמישהו יגיש התנגדות לקיום הצוואה, רצוי מאוד שהצוואה תיערך אצל עורך דין מומחה בתחום ועם עדים.
 

מה מכילה צוואה?
שלא כמו צווי ירושה בהם כל מה שצריך הוא להורות על חלוקת הרכוש בין כל היורשים, הכנת צוואה מכילה כמה דברים. ראשית היא מגדירה מיהם היורשים הטבעיים ואלו יכולים להיות יורשים ביולוגיים או יורשים חלופיים במקרים בהם אין יורשים ביולוגיים, שנית היא כוללת את חלקו היחסי של כל אחד מהיורשים בין אם בהגדרה של מה כל אחד מקבל או חלוקה שווה של הממון שישנו, ושלישית היא כוללת את כל ההתניות שהמוריש רוצה שיתקיימו. התנאים הללו יהיו חייבים להתקיים על ידי היורשים בכדי שכל אחד מהם יקבל את המגיע לו.

מהו צו קיום הצוואה?
אם יש הכנת צוואה כפי שצריך לאחר פטירתו של המוריש יש צורך לקבל צו קיום ירושה. צו זה הוא ההכרזה על הצוואה ובשביל לקבל את הצוואה המבוקשת צריך לגשת אל הרשם לענייני ירושה האחראי על צווי ירושה. צריך לערוך בקשה למתן צו הירושה להציג את הצוואה כמו גם לפרט את פרטי דורש הצוואה.

צריך להגיש תצהיר על אמיתות בקשת הצוואה כמו גם להציג תעודת פטירה של המוריש, ואם לא מדובר על ילד של המוריש אלא על סבא או סבא רבה, צריך להציג גם את תעודות הפטירה של אילו שביניהם ואינם בשביל לקבל את הירושה.

פנייה לעורך דין מקצועי – עורך דין מזל רבה
אם אתם מחפשים עורך דין אשר מומחה בדיני צווי ירושה שיסייע לכם לקבל את הירושה המגיעה לכם, או אם אתם צריכים הכנת צוואה בכדי למנוע בעיות לאחר שתגיעו לגיל 120, עורך דין מזל רבה תוכל לסייע לכם. משרד עורכי דין מזל רבה מתמחה בדיני ירושות וצוואות כמו גם בתחומים רבים אחרים, וצוות המשרד ישמח לסייע לכם ככל שיידרש. במשרד עו"ד מזל רבה תקבלו יחס אישי ואדיב כמו גם שירות מקצועי ואיכותי.
 
 

הכנת צוואה יכולה להיות בכתב יד או בעל פה או בפני רשות או בפני עדים, וחשוב שהיא תיערך בצורה מקצועית ונכונה בכדי שיהיה קל להוציא צו קיום צוואה.
 
מזל רבה
עורכת דין ומגשרת
יעוץ משפטי למעסיקים ועובדים
חייגו עכשיו: 050-273-39-06
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

קבעו פגישת ייעוץ
פרטי התקשרות
טלפון
050-273-3906

דוא"ל

Rava43@gmail.com

כתובת
משה לוי 11, ראשל"צ 75658אובדן כושר עבודה    נזיקין    דיני עבודה    עו"ד נדל"ן    עו"ד הסכמי מכירה    עורך דין אזרחות    עורכי דין בראשון לציון    תביעה בתאונות עבודה    תביעת תאונות עבודה    נכות כללית ביטוח לאומי    ביטוח לאומי תאונות עבודה    דיני עבודה עורך דין    ייעוץ דיני עבודה    סיוע משפטי בהתאזרחות    פגיעות ונזקי גוף