מאמרים

זכויות עובדים זרים


חוקי המגן בדיני העבודה, צוי הרחבה,הסכמים קיבוציים ועוד חלים על כל עובד בישראל, קטין או בגיר,אזרח או זר ואפילו על שוהים בלתי חוקיים.

למרבה הצער מעבידים רבים אינם מודעים לזכויות עובדים אלה ובעיקר לא לזכויות המעביד בעת העסקתו עובדים זרים ואנו עדים לתביעות רבות של הזר את המעביד שחשב שאין צורך לשלם את מלוא הזכויות או אף שאין צורך לתלוש שכר מה שנקרא "לשלם בשחור" אך אז השחור הזה הופך לענן שחור על המעסיק שבסוף מפסיד מכמה כיוונים:
  1. פיצויים ותשלומים בעקבות תביעה
  2. פיצוי עקב אי נהול יומני חופשה,שעות ועוד
  3. סנקציות ממשרד הכלכלה,
  4. סנקציות מרשויות המס.
  5. הפסד כל הזיכויים והכרה של רשויות המס בהוצאות והשתתפות הזר בחלק מההוצאות.6. תשלום הוצאות ושכ"ט לעו"ד שיוציא אותו מהבוץ שיכול היה לא להכנס אליו לו פנה אליו לפני ההעסקה.
סוף מעשה במחשבה תחילה: לכן, לפני העסקת עובד זר על העובד ועל המעביד לפנות לעו"ד העוסק בתחום, לדאוג לחוזה עבודה מתאים לסוג ההעסקה, סוג העיסוק, סוג העובד ועוד כדי להמנע מהוצאות גבוהות בעתיד.

עו"ד מזל רבה, אשר אף התנדבה בקו לעובד , מתמחה בין השאר בדיני עבודה בכלל לרבות בתחום העובדים הזרים ועובדי האזור. 

צוות המשרד מספק יחס אישי ואדיב ועבודה מקצועית, איכותית ומהירה.
 
 
מזל רבה
עורכת דין ומגשרת
יעוץ משפטי למעסיקים ועובדים
חייגו עכשיו: 050-273-39-06
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

קבעו פגישת ייעוץ
פרטי התקשרות
טלפון
050-273-3906

דוא"ל

Rava43@gmail.com

כתובת
משה לוי 11, ראשל"צ 75658אובדן כושר עבודה    נזיקין    דיני עבודה    עו"ד נדל"ן    עו"ד הסכמי מכירה    עורך דין אזרחות    עורכי דין בראשון לציון    תביעה בתאונות עבודה    תביעת תאונות עבודה    נכות כללית ביטוח לאומי    ביטוח לאומי תאונות עבודה    דיני עבודה עורך דין    ייעוץ דיני עבודה    סיוע משפטי בהתאזרחות    פגיעות ונזקי גוף