מאמרים

ייעוץ דיני עבודה


כדי שתקבלו את המגיע לכם
דיני עבודה אלו הם מערך חוקים אשר נחקקו בכדי להסדיר את יחסי העבודה שבין העובד והמעביד, כמו כן כולל הדבר את הסדרת היחסים בין כלל העובדים והמעבידים לבין המדינה. עו"ד מזל רבה – הכתובת שלכם לכל מה שקשור בדיני עבודה.

דיני העבודה בישראל מוסדרים בעזרת כמה חוקים מרכזיים כאשר ישנן תקנות רבות והלכות פסוקות אשר שואבות כולן את כוחן ואת תוקפן מאותם החוקים. חשוב לדעת כי בכל מה שקשור לסכסוכים בשוק העבודה, ליחסי עובד ומעביד, לתאונות עבודה או בירור זכויות של נשים בהיריון  כמו גם זכויות סוציאליות בעבודה וכדומה – יש לפנות אל איש מקצוע אשר מכיר היטב את כל הנושא של דיני עבודה בישראל על זכויותיו ועל חובותיו.

במאמר שלפניכם נפרט ונרחיב מעט על אודות הנושאים של תאונות עבודה ושל זכויות האישה במהלך היריון ואחריו.

תאונת עבודה
תאונת עבודה זוהי תאונה אשר מתרחשת בעקבות העבודה עקב העבודה כתוצאה ממנה. כמו לדוגמא - צרידות אצל מורה, כאבי גב אצל עובדים בעבודות משא, קשיי נשימה אצל עובדי בניין וכדומה אשר נגרמים בעקבות העבודה וכתוצאה ממנה, או תאונות במקום העבודה כמו נפילה מגובה, פציעה מהמכשור שבמקום וכדומה.

במקרים אלה קיים לעובד ביטוח לאומי שאינו בודק אם התאונה או המחלה נגרמה בגללך או בגלל המעביד רק אם היא כתוצאה ועקב עבודה.

אך קיימים ביטוחים נוספים פרטיים שכדאי להפעיל, פנסיה,אי כושר,צד ג', מעבידים, בריאות ועוד.

כאן יש להבחין האם לעובד קיים אשם תורם (שאינו נבדק בת.ד תביעות גוף ביטוח חובה וביטוח לאומי). האם התאונה נגרמה בעקבות רשלנותו של העובד או המעביד כאשר הוא לא דאג לתנאים נאותים בעבודה לבין תאונות אשר התרחשו למרות השמירה על כל הכללים הנחוצים לבטיחות העובדים והעבודה במקום. רק עו"ד תאונת עבודה הוא הכתובת בכדי לברר האם הנפגע זכאי לקבלת קצבה או לפיצויים כלשהם בעקבות התאונה. 

דיני עבודה הריון ולידה
לאישה עובדת  או מועמדת לעבודה קיימות זכויות שנועדו להגן עליה בעת הריונה ולאחריו שכן מעצם טיבעה האישה אחראית למעשה להגדלת מאגר העובדים והמעסיקים מעצם היותה היולדת ולרוב נשארת בבית תקופה לאחר לידה כדי להבטיח את שלום דור העתיד אז למה במקום לשאת אותה על כפיים אין האישה יכולה לנוח בעת גידול העולל אלא לדאוג לעתידה המקצועי כלכלי? מדוע מעבידים נפטרים מעובדת בהריון או יולדת,אף שהיתה מצויינת, כאילו היא גרב משומשת???מדוע לא מקדמים אותה?נשים רבות אינן מודעות לזכויותיהן כאשר חוסר המודעות בא לידי ביטוי הן בהקשר לנסיבות אשר בהן אסור לפטר את העובדת והן באשר לפיצויים אשר מגיעים לעובדת זו לאחר הפיטורין.

מסיבה זו מומלץ מאוד לאישה החשה כי היא עומדת לאבד את מקום העבודה עקב הודעתה על הריונה כאשר היא חוששת כי המעסיק יגבב סיבות שונות לכך וברור לה שלמעשה ההיריון הוא הסיבה, להקדים תרופה למכה ולהיוועץ בעורך דין המתמחה בדיני עבודה בהיריון כדי להדריכה ולסייע לה לזכות בתביעתה ולמצות את כל הזכויות המגיעות לה על פי חוק.

ולאחר הלידה אשה לאחר לידה (גם לבעל..כן כן)נמצאת ב"תקופה המוגנת" ואין לפטרה אלא בנסיבות מיוחדות. לאישה קיימות זכויות רבות הן במהלך ההריון והן אחריו גם במקרה וחלילה חלתה בתקופת חופשת הלידה או שילדה חלה ואושפז לכן חשוב לפנות אלינו ליעוץ ויצוג לקבלת מלוא זכויותייך.

עו"ד דיני עבודה וחשבת שכר בראשון לציון מזל רבה – כדי שתקבלו את מה שמגיע לכם על פי חוק!
 
מזל רבה
עורכת דין ומגשרת
יעוץ משפטי למעסיקים ועובדים
חייגו עכשיו: 050-273-39-06
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

קבעו פגישת ייעוץ
פרטי התקשרות
טלפון
050-273-3906

דוא"ל

Rava43@gmail.com

כתובת
משה לוי 11, ראשל"צ 75658



אובדן כושר עבודה    נזיקין    דיני עבודה    עו"ד נדל"ן    עו"ד הסכמי מכירה    עורך דין אזרחות    עורכי דין בראשון לציון    תביעה בתאונות עבודה    תביעת תאונות עבודה    נכות כללית ביטוח לאומי    ביטוח לאומי תאונות עבודה    דיני עבודה עורך דין    ייעוץ דיני עבודה    סיוע משפטי בהתאזרחות    פגיעות ונזקי גוף