מאמרים

ייעוץ וסימולציה לקראת חקירה במשטרה

פעמים רבות מוזמן אדם נורמטיבי לחלוטין למשטרה אף אם אין לו קשר לאירוע הנטען. הזימון יכול להעשות טלפונית או באמצעות הזמנה רשמית באמצעות הדואר.

מרגע היווצר הקשר כבר עולים חששות ותהיות מהמפגש, חרדות וירידה במצב הרוח ובתפקוד היומיומי.

כאשר אותו מוזמן מגיע לתחנה אליה הוזמן ויושב מול השוטר/חוקר, לרוב השוטר לא ישתף אותו בזכויותיו המלאות,האם החייב להתייצב, ולהשיב ועל מה להשיב, האם כדאי להעיד והאם יש סנקציות במידה ויסרב.

ודאי שהחוקר לא ישתף בחומר החקירה המצוי (אם מצוי) בידיו.
כל זה נועד במכוון כדי לקבל מהמוזמן את המידע שהמשטרה מעוניינת בו ואת שיתוף הפעולה,הדאגה האחרונה של החוקר היא מצבו הנפשי של המוזמן והשלכות הביקור והעדות עליו.
לשם סילוק חלק מענני אי בהירות אלה מומלץ להתייעץ עם מי שהיה בצד הזה של המשטרה כחוקר או יותר נכון, כראש צוות חקירות במטרה למנוע גיבוש תיק שיועבר לתביעה/ והוצאות גבוהות כדי להתמודד עם האשמות או מצבים שניתן היה להמנע מהם עם הדרכה כיצד לנהוג ומה הזכויות בראשית הדרך.

קיים הבדל בין עו"ד בתחום הפלילי אשר הכרותו עם המשטרה היא כתובע/פרקליט מטעם המשטרה/מדינה אשר מקבל את התיק המוכן לאחר שכבר נגבו העדויות הנדרשות או כעו"ד פלילי שהתמחה מחוץ למשטרה ואליו כמובן לא מגיע כל התיק לכן מומלץ להעזר במי שהיה חוקר ובמקרה זה,ראש צוות חקירות פשעים ובנה את התיק.

עו"ד מזל רבה שירתה 28 שנה במשטרת תל אביב, שימשה ראש צוות חקירות פשעים,השתתפה בצח"מים (צוותי חקירה מיוחדים) רבים וטיפלה בחקירות רבות ומגוונות ויכולה בנוסף ליעוץ,לערוך סימולציה של החקירה בהתאם לפרטים שיהיו בידיה.
 
מזל רבה
עורכת דין ומגשרת
יעוץ משפטי למעסיקים ועובדים
חייגו עכשיו: 050-273-39-06
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

קבעו פגישת ייעוץ
פרטי התקשרות
טלפון
050-273-3906

דוא"ל

Rava43@gmail.com

כתובת
משה לוי 11, ראשל"צ 75658אובדן כושר עבודה    נזיקין    דיני עבודה    עו"ד נדל"ן    עו"ד הסכמי מכירה    עורך דין אזרחות    עורכי דין בראשון לציון    תביעה בתאונות עבודה    תביעת תאונות עבודה    נכות כללית ביטוח לאומי    ביטוח לאומי תאונות עבודה    דיני עבודה עורך דין    ייעוץ דיני עבודה    סיוע משפטי בהתאזרחות    פגיעות ונזקי גוף