מאמרים

נזקי רכוש


המונח נזיקין הינו מונח משפטי רחב יריעה, המכסה מגוון רחב של מצבים שהמשותף בכולם הוא התקיימות של נזק. הנזק יכול להיות לשלומו, לבריאותו ולגופו של אדם. באותה המידה, הנזק יכול להיות כזה שבו הפגיעה היא ממונית, למשל ברכוש, בכסף, בשווה כסף. מכאן, ניתן להמשיך ולומר שטענה בדבר נזק יכולה להיות מושמעת בבית המשפט גם מצד אדם הרואה עצמו נפגע וגם מצד ארגון, חברה או תאגיד שרואים עצמם נפגעים וסובלים מנזק. מקובל מאוד הטיפול בכלים משפטיים כאשר מועלית טענה נזיקית ויש להוכיח היבטים כמו מידת הנזק, השפעתו על הנפגע ומידת אחריותו של הפוגע או המזיק. 

נזיקין הלכה למעשה 
לאחר שראינו באופן כללי מה מייצג המונח "נזיקין", ניתן להוסיף דוגמאות מהחיים שיבהירו הלכה למעשה במה הדברים אמורים. אם נתאר דוגמא כי אדם הלך ברחוב, נתקל במכשול ונפל, בהחלט יתכן כי אשמתו של הנפגע היא. יחד עם זאת, לאור מאפייני המקרה, בהחלט יתכן שהמצב שונה. אם המכשול היה למעשה חומרי בניין השייכים לקבלן, יתכן וניתן להאשים אותו ברשלנות – החומרים הללו היו צריכים להיות מפונים או מגודרים. אם המכשול היה מדרכה שבורה, יתכן שמדובר בנזק שנוצר בשל התרשלות של רשות מקומית. 

ללא ספק, ישנם מקרים ברורים אף יותר להיווצרות נזק, שניתן להתמודד עם השלכותיו באמצעות חוקי נזיקין מקובלים. למשל, פלוני שהותקף על ידי אלמוני, נפל, נפצע – יוכל להגיש תביעה לבית המשפט. מטופל שלא קיבל מרופאו הסבר נאות על סיכונים הכרוכים בטיפול רפואי או שלא חתם על מסמך רפואי משפטי הנקרא "הסכמה מדעת" ונפגע – יוכל לתבוע על נזק בשל עילת הרשלנות הרפואית. 

טיפול מקיף ומקצועי
ללא ספק, דוגמאות השייכות לנזקים וקבלת המענה המשפטי הינן ללא גבול. המונח נזיקין מכסה גם נזקים בשל הוצאת לשון הרע או פגיעה במוניטין, גניבה או גזל. תאונות דרכים, תביעות ביטוח – גם הם מתקשים באופן ברור לנזק שניתן לתבוע פיצוי או תגמולי ביטוח בגינו.
 

אתם עומדים מול תביעת נזיקין או רוצים להגיש תביעה כנגד רשות, חברת ביטוח, נהג שגרם לתאונה?

משרד עורכי הדין מזל רבה מזמין אתכם לקבל ייעוץ מקיף וטיפול מקצועי. 
 
מזל רבה
עורכת דין ומגשרת
יעוץ משפטי למעסיקים ועובדים
חייגו עכשיו: 050-273-39-06
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

קבעו פגישת ייעוץ
פרטי התקשרות
טלפון
050-273-3906

דוא"ל

Rava43@gmail.com

כתובת
משה לוי 11, ראשל"צ 75658אובדן כושר עבודה    נזיקין    דיני עבודה    עו"ד נדל"ן    עו"ד הסכמי מכירה    עורך דין אזרחות    עורכי דין בראשון לציון    תביעה בתאונות עבודה    תביעת תאונות עבודה    נכות כללית ביטוח לאומי    ביטוח לאומי תאונות עבודה    דיני עבודה עורך דין    ייעוץ דיני עבודה    סיוע משפטי בהתאזרחות    פגיעות ונזקי גוף