מאמרים

נכות מעבודה ודמי פגיעה


בישראל לצערנו יש לא מעט תאונות עבודה, לא מעט מקרים בהם עובדים נפגעים בדרגות שונות. זו יכולה להיות פגיעה אשר תשבית את העובד מעבודה למשך תקופה קצרה, זו יכולה להיות פגיעה שתשבית את העובד לתקופה ארוכה או אפילו פגיעה אשר תגרום לעובד אי יכולת לעבוד כלל.
נכות מעבודה יכולה להיות נכות כללית או חלקית, נכות שעלולה לגרום לעובד קשיי ניידות או כל קושי אחר שבגינו הוא צריך לקבל פיצויים מהביטוח הלאומי, מחלות מקצוע ועוד מקרים רבים אחרים בהם מגיעות לעובד קצבאות שונות.
אך איך זה עובד בפועל בביטוח הלאומי? איך העובד מקבל את מה שמגיע לו?

וועדה רפואית
נכות מעבודה צריכה להיות מוכרת על ידי הביטוח הלאומי ולשם כך יש וועדה רפואית אשר תקבע אם יש נכות מעבודה ובאיזו רמה. גם עובד שקיבל דמי פגיעה לכמה חודשים אך עדיין מרגיש שהפגיעה לא מאפשרת לו לקיים אורח חיים תקין או שהוא סובל ממנה בכל דרך אחרת רשאי לבקש אחוזי נכות וקצבה בהתאם ואת זה תקבע הוועדה הרפואית.

חשוב להגיע לוועדה הרפואית עם ייצוג משפטי הולם בכדי לקבל את הזכויות המגיעות, מכיוון שהביטוח הלאומי עלול להערים קשיים בקבלת הפיצויים. בוועדה הרפואית צריך להביא אסמכתאות המעידות על קשיי ניידות, על מחלות מקצוע שונות שנגרמו עקב העבודה, אסמכתאות בדמות עדויות ומסמכים אשר מאששים את טענת מבקש ההכרה בו.

חזרה לעבודה למספר שעות ביום
נכות מעבודה לא חייבת להיות נכות כללית ותגמול בהתאם יכול להיות גם במקרה בו עובד חזר לעבודתו למספר שעות ביום. עובד כזה שנעדר כמה ימים יכול לבקש תשלום על ימי ההיעדרות בעקבות הפגיעה בזמן העבודה, ובנוסף יכול לבקש תשלום על השעות בהם הוא אינו יכול לעבוד.

במקרה בו יש לעובד תעודה המעידה כי הוא נפגע בעבודה הוא יקבל תשלום יחסי על השעות בהם הוא לא יכול לעבוד וסה"כ הוא יקבל השלמה ל-8 שעות עבודה ביום.
לדוגמא עובד שלא יכול לעבוד מעבר ל-4 שעות ביום יקבל השלמה של 4 שעות נוספות לאחר שהוא הוכר כנפגע עבודה.
 

חוקים שונים שצריך להכיר
בשביל לקבל קצבאות שונות בכל הקשור לפגיעה בזמן העבודה צריך להכיר את החוקים השונים ולדעת להתנהל מולם. בדיוק בגלל זה צריך עו"ד דין בעל ניסיון בתחום דיני העבודה שייצג מול הביטוח הלאומי ולפני ואחרי הוועדה הרפואית.

משרד עו"ד מזל רבה יכול לסייע לכם לקבל קצבאות שונות כשמדובר על נכות מעבודה, חלקית או מלאה כמו גם את שאר זכויותיכם כעובדים מן המניין שנפגעו במהלך עבודתם. משרד עו"ד מזל רבה הוא משרד בעל ניסיון רב ומאות תיקים בהם הוא טיפל בהצלחה, וצוות המשרד ישמח לעמוד לרשותכם ולסייע לכם בהליך המשפטי בדרך הטובה והמקצועית ביותר.

​לדוגמא, כאשר ישנה תעודה המעידה על מצבו של העובד:
במידה והעובד לא יכול לעבוד מעבר ל-4 שעות ביום הוא יקבל השלמה של 4 שעות נוספות לאחר שהוא הוכר כנפגע עבודה.

 
מזל רבה
עורכת דין ומגשרת
יעוץ משפטי למעסיקים ועובדים
חייגו עכשיו: 050-273-39-06
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

קבעו פגישת ייעוץ
פרטי התקשרות
טלפון
050-273-3906

דוא"ל

Rava43@gmail.com

כתובת
משה לוי 11, ראשל"צ 75658אובדן כושר עבודה    נזיקין    דיני עבודה    עו"ד נדל"ן    עו"ד הסכמי מכירה    עורך דין אזרחות    עורכי דין בראשון לציון    תביעה בתאונות עבודה    תביעת תאונות עבודה    נכות כללית ביטוח לאומי    ביטוח לאומי תאונות עבודה    דיני עבודה עורך דין    ייעוץ דיני עבודה    סיוע משפטי בהתאזרחות    פגיעות ונזקי גוף