מאמרים

נכות כללית ביטוח לאומי


האם תביעתכם תתקבל?
אין אדם יכול לנבא מה ילד יום והלואי שלא יזדקק אך לכל מקרה ישלנו את הביטוח הלאומי.
כמעט כל אזרח מבוטח בביטוח הלאומי.

כאשר אנחנו ניגשים לבקש קצבת נכות ביטוח לאומי תבבק שיעור הנכות אשר ממנה סובל החולה ובהתאם לכך ייקבע האם זכאי התובע  לגמלה. 
 
כיצד בודקים את שיעור הנכות ומהם הקריטריונים המזכים בקבלת גמלה בגין נכות כללית?
כאשר אדם מבקש לתבוע זכויות ביטוח לאומי בגין נכות ופגיעה בכושר התעסוקה ישנם כמה קריטריונים אשר בהם עליו לעמוד. הגמלה תיקבע רק אם התובע יעמוד בשלושת הקריטריונים הבאים:
  1. נכות רפואית מצטברת - קצבת נכות כללית תוכל להתקבל רק אם התובע סובל מנכות ברף מסוים אשר נע בין 40% ל60% כאשר הדבר תלוי ונמדד על פי פרמטרים שונים.
  2. נכות הפוגעת בכושר ההשתכרות – כאשר הנכות פוגעת ברמת הכושר התעסוקתי ברמה של 50% לפחות או במקרה של עקרת בית אשר אינה מסוגלת לבצע את מטלותיה כעקרת הבית בעקבות הפגיעה.
  3. רמת הכנסות – ייבדק האם הכנסותיו של התובע אינם גבוהים כרגע יותר מרבע מההכנסות הממוצעות במשק או שההכנסה פחתה ביותר מחמישים אחוזים ביחס להכנסה שלו בטרם הוגדר כנכה.
     
אם הנכה עומד בכל התנאים הללו הוא זכאי לקבלת גמלה בגין נכות כללית מטעם הביטוח הלאומי. שיעור הגמול נקבע בדרך כלל על פי שיעור אי הכושר ולא בשיעורי ההכנסה של הנכה בטרם הוגדר כנכה.
 
איך בודקים את שיעורי הנכות?
את שיעורי הנכות אשר ממנו סובל הנפגע קובעת וועדה רפואית בביטוח הלאומי. על פי פרמטרים שונים ייקבע מהי רמת הפגיעה.
 
כאן אנחנו מגיעים לחלק הקשה. כל מי שהתנסה במסלול החתחתים הזה ששמו פנייה אל הביטוח הלאומי והתייצבות בפני הוועדה הרפואית – יודע כי לא מדובר במסלול פשוט ונוח כפי שראוי היה להיות עבור נכים.

כאשר הנפגע מגיע אל הוועדה הרפואית מוקצבות לו כ-10 ד' בממוצע להסביר ממה סובל מה ההשלכות עליו ועל כושרו ומן הסתם לא ממש ייבדק ביסודיות ולא ינסו לבדוק מהן היכולות שלו כרגע. הרופא יעיין קצרות במסמכים וירשום את חוות דעתו שתקבע האם הנפגע יזכה לפיצוי או לגמלה כלשהי. על כן חשוב להשקיע בחלק הזה של הוועדה הרפואית ולהתכונן אליו כראוי ולהמנע מהליכים נוספים מתישים שאולי אף יהיו כרוכים בהוצאות כי סוף מעשה במחשבה תחילה!
 
פנו למשרד עו"ד מזל רבה – כך תעשו את זה הכי נכון
נקבעכי רק עו"ד יכול לייצג בפני הביטוח הלאומי והועדות הרפואיות.
 
כדי שתוכלו להיות בטוחים כי התביעה שלכם תתקבל ולא תצטרכו להגיש בקשה נוספת – מומלץ כי תפנו אל עו"ד. משרד עו"ד מזל רבה מציע לכם את הליווי המושלם החל מהייעוץ המשפטי וכלה בליווי מול הוועדה הרפואית כאשר הצוות המנוסה והמקצועי הוא זה שידאג לייצג אתכם באופן הכי נכון עבורכם.
 
עם הליווי המקצועי והצמוד של צוות המשרד תיהנו ממיצוי מושלם של כל הזכויות שלכם.
 
מזל רבה
עורכת דין ומגשרת
יעוץ משפטי למעסיקים ועובדים
חייגו עכשיו: 050-273-39-06
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

קבעו פגישת ייעוץ
פרטי התקשרות
טלפון
050-273-3906

דוא"ל

Rava43@gmail.com

כתובת
משה לוי 11, ראשל"צ 75658אובדן כושר עבודה    נזיקין    דיני עבודה    עו"ד נדל"ן    עו"ד הסכמי מכירה    עורך דין אזרחות    עורכי דין בראשון לציון    תביעה בתאונות עבודה    תביעת תאונות עבודה    נכות כללית ביטוח לאומי    ביטוח לאומי תאונות עבודה    דיני עבודה עורך דין    ייעוץ דיני עבודה    סיוע משפטי בהתאזרחות    פגיעות ונזקי גוף