מאמרים

צווי ירושה


המשפט הידוע הגורס כי "מרבה נכסים – מרבה דאגה" נכון במיוחד כאשר ניהול הנכסים האישיים או העסקיים נעשה באופן בלתי מושכל. למעשה, כחלק מהניהול המושכל של הנכסים, ראוי לו לאדם לחשוב לא רק על פירות הכסף (תשואה, ריבית) שיקבל בחייו, אלא גם מה ייעשה בנכסים לאחר מותו. הדרך הנאותה לעשות זאת הינה באמצעות עריכת צוואות. פעולה שכזאת תמנע מהלכים עתידיים שיפגעו ביורשים עצמם ותכניס סדר, וודאות וביטחון.  

צוואה בהירה ומנוסחת היטב 
עריכת צוואות יכולה להיעשות בצורות שונות. בהינתן תנאים מסוימים, אפילו צוואה מוקלטת או מצולמת יכולה להיות קבילה בבית משפט. יחד עם זאת, הדרך הטובה ביותר למניעת אי בהירות, תקלות וצרות אחרות היא לחתום על מסמך משפטי מקובל, ברור, ערוך ומנוסח בליווי של עורך דין. התועלת פשוטה – לאחר הליכתו של אדם למנוחת עולמו, יש צורך לאשר את הצוואה. אם יועלו טענות לכך שהצוואה לא תקינה או לא תקפה, יהיה קל לסתור אותן בבית משפט כאשר תוצג צוואה ערוכה ומסודרת. 

להקל על היורשים ולמנוע סכסוכים 
אין ספק שאיש לא אוהב לחשוב על המוות, המצפה לכולנו. כולנו בני תמותה אבל מעדיפים בדרך כלל להימנע ממחשבה יתירה בנושא, אך מסתבר שעריכת צוואות הינה עניין פרוצדורלי וצריך להתייחס לכך לא ברגשנות כי אם באופן הגיוני.

צעד כזה יכול למנוע סכסוכים בין בני משפחה או קרובים. צעד כזה חיוני ללא ספק גם על רקע מצבים נפוצים כגון פרידה, גירושין, ילדים שנולדו מנישואין שניים או הבאת ילדים ללא נישואין. צוואה נחשבת לברורה מאליה כאשר המוריש הינו אדם רב נכסים ובעל ממון, אבל גם לכל אדם מהיישוב זה חשוב ביותר. זה מקל על חלוקת הרכוש, על היורשים ומסייע אפילו אם אין מריבות או סכסוכים מיוחדים.  

במשרד עורכי הדין מזל רבה תפגשו עורכי דין בעלי ניסיון רב בכל ההיבטים של עריכת צוואות. ניתן לקבל סיוע בעריכת צוואה, עדכון צוואה ישנה, טיפול בהוצאת צו קיום צוואה.

ניתן להתייעץ גם בנושאים כמו כשירות צוואה לאחר פטירה או טענות על זיופים כמו גם הוצאת צו ירושה, כאשר לא קיימת צוואה תקפה. 
 
מזל רבה
עורכת דין ומגשרת
יעוץ משפטי למעסיקים ועובדים
חייגו עכשיו: 050-273-39-06
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

קבעו פגישת ייעוץ
פרטי התקשרות
טלפון
050-273-3906

דוא"ל

Rava43@gmail.com

כתובת
משה לוי 11, ראשל"צ 75658אובדן כושר עבודה    נזיקין    דיני עבודה    עו"ד נדל"ן    עו"ד הסכמי מכירה    עורך דין אזרחות    עורכי דין בראשון לציון    תביעה בתאונות עבודה    תביעת תאונות עבודה    נכות כללית ביטוח לאומי    ביטוח לאומי תאונות עבודה    דיני עבודה עורך דין    ייעוץ דיני עבודה    סיוע משפטי בהתאזרחות    פגיעות ונזקי גוף