מאמרים

רכישה מקבלן או יד שניה


בחייו של אדם יש לא מעט הוצאות מהן גדולות ומהן קטנות, מהן כאלו שישפיעו על חייו ואיכותם לזמן הקצר ומהן כאלו שישפיעו לטווח הארוך. קניית דירה בין אם היא רכישה מקבלן או רכישה באמצעות קבוצת רכישה או יד שנייה היא אולי ההוצאה המשמעותית ביותר בחייו של האדם, עסקה שברוב המקרים גוררת עימה הלוואה לשנים ארוכות מה שישפיע באופן ישיר על איכות חייו.

בגלל זה חשוב לעשות את הדברים בצורה נכונה ולהיעזר בעורך דין בעל ניסיון בתחום, בכדי שהעסקה תעבור בשלום ותתקיים ללא כל בעיות. כשמדובר על קנייה ומכירה יד שנייה זה שונה והנה כמה דברים חשובים על שתי האפשרויות – רכישה מקבלן או מיד שנייה:

קנייה ישירות מהקבלן
במצב של רכישה מקבלן צריך קודם כל לזכור שלא מדובר על נכס בר קיימא אלא רק על בסיס חוזה. חשוב לזכור שחוזה כזה מופק על ידי הקבלן עצמו והוא נערך באמצעות עורך דין שלו אשר עוסק במתן שירותי יצוג קבלנים ולכן אתם חייבים גם אחד משלכם שיוודא שהאינטרסים שלכם בתוך החוזה.

מעבר לכך צריך לבדוק את מספר החלקה והגוש, לוודא שאין עיקולים או שיעבודים כלשהם על הקרקע, לוודא שיש בעלות על הקרקע מצד החברה הקבלנית ושיש הסכם חכירה ארוך טווח, צריך לוודא שלחברה הקבלנית יש את כל היתרי הבנייה ואם הקרקע של מנהל מקרקעי ישראל צריך לוודא שהיא עברה היוון.
זכרו שוב:
ייצוג קבלנים וחוזה מצידם הוא אינטרסנטי עבורם ואתם חייבים לבדוק פרטים נוספים בנוסף לאלו שהוזכרו כאן בכדי לוודא שהכול תקין ולשם כך אתם צריכים את שירותיו של עורך דין מנוסה.

דירה יד שנייה
קנייה ומכירה יד שנייה שונה בתכלית מאשר רכישה מקבלן, קבוצת רכישה או כל אפשרות אחרת לרכישה של דירה חדשה. במקרה כזה צריך לוודא את זהות בעלי הזכויות בדירה ואת זה עושים אל מול נוסח הטאבו, צריך לוודא שאין חובות או שעבודים על הדירה הנמכרת, צריך לעשות בדיקות תכנוניות ולוודא שהבנייה בוצעה כחוק ואין חריגות בנייה, צווי הריסה, צווי הפקעה וכדומה וצריך לבדוק את תשתית הדירה בכדי לוודא שאין פגמים שלא מודעים אליהם (ניתן להיעזר בחברות בדק בית לשם כך) רכישת דירה יד שנייה תהיה אומנם זולה יותר מאשר רכישה מקבלן, אך אל לכם להקל ראש ברכישה כזו.

להיעזר בשירותיו של עורך דין
בין אם מדובר על דירה חדשה או יד שנייה ובין אם מדובר על קנייה פרטית או כחלק מקבוצת רכישה, אתם חייבים ליווי של עורך דין מנוסה בתחום. ליווי כזה יבטל סיכונים רבים בעסקה מעין זו, עסקה שרבים שמים עליה את כל החסכונות שלהם.
משרד עו"ד מזל רבה הוא המשרד המוביל בישראל בתחום וצוות המשרד ישמח לסייע לכם.
 
מזל רבה
עורכת דין ומגשרת
יעוץ משפטי למעסיקים ועובדים
חייגו עכשיו: 050-273-39-06
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

קבעו פגישת ייעוץ
פרטי התקשרות
טלפון
050-273-3906

דוא"ל

Rava43@gmail.com

כתובת
משה לוי 11, ראשל"צ 75658אובדן כושר עבודה    נזיקין    דיני עבודה    עו"ד נדל"ן    עו"ד הסכמי מכירה    עורך דין אזרחות    עורכי דין בראשון לציון    תביעה בתאונות עבודה    תביעת תאונות עבודה    נכות כללית ביטוח לאומי    ביטוח לאומי תאונות עבודה    דיני עבודה עורך דין    ייעוץ דיני עבודה    סיוע משפטי בהתאזרחות    פגיעות ונזקי גוף