מאמרים

תאונות עבודה


תחום זה משלב בין דיני העבודה, ביטוח לאומי, ביטוחים פרטיים וקרן הפנסיה. נפגעי עבודה, הם כל אותם עובדים, אשר נפגעו במהלך עבודתם במסגרת פעילות מטעם העבודה או בדרכם למקום העבודה או ממנו. מחלות מסויימות עלולות להחשב כמחלת מקצוע – מחלה אשר נגרמה כתוצאה מאופי או מתנאי העבודה.

לעיתים גם מצב בריאותי אחר שאת תוצאותיו לא ניתן לראות חיצונית, יוכר כתאונת עבודה.

הוכחות הוכחות ועוד הוכחות - לא כל התאונות שאירעו בשעות עבודתו של העובד תוכרנה  אוטומטית כתאונות עבודה וכל גוף, מן הסתם, יבקש לקעקע את הטענה כי מדובר בתאונת עבודה בגינה הוא חב פיצוי לנפגע לכן יש לעבור משוכות חשובות:
  1. ראשית על הנפגע להיות עובד.
  2. שנית, להוכיח קשר סיבתי בין הפגיעה לעבודה ואז יש להוכיח את היקף הפגיעה פיזית, כלכלית וכן הלאה. מומלץ לתעד את מקום התאונה, הפגיעה, מסמכים רפואיים, התכתבויות, שיחות עזרה שקיבלתם מכל אדם לרבות במשק הבית חשבוניות על נסיעות הקשורות לפציעה, טיפולים ועוד.
 
קרן פנסיה - היום קיימת חובת רכישת פנסיה לעובד בה משולבת פוליסת אי כושר, נכות בנוסף לתגמולים או פיצויי פיטורים ובעת קרות המקרה יש למצות זכויות גם מול קרן הפנסיה.
אולם, באופן אישי, לא נתקלתי עדיין בגוף מגופים אלה שמתכוון להפטר מהכסף בקלות אפילו שמי ששם את הכסף בקופתו הוא הנפגע, לכן גופים אלה ישתמשו בשיטות ולעיתים בחקירות מגוונות כדי למצוא בדיוק את אותו פרט שלא מסרת כדי לדחות את התביעה.

בשל חוסר ידע והעדר מקצועיות הנפגע עלול לפגוע בהליך אם לא יספק פרט שמבחינתו אינו חשוב אך קריטי לתביעה וכך להכשילה לכן קיימת חשיבות גבוהה להיוועץ בעורך דין מקצועי המתמחה בתחום, אשר ידע לייעץ, להכווין וללוות בדרך כולל לועדות רפואיות לקבלת מלוא הזכויות.

תחום החקירות אינו זר לעו"ד רבה ששימשה ראש צוות חקירות במשטרת ישראל משך שנים רבות. גם אצלנו יודעים לנהל חקירות ולבנות תיק טוב שיעמוד יציב בכל מצב.

אם גם אתם נפגעתם כתוצאה מתאונות עבודה או מחלת מקצוע, אתם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו שילווה אותך בתקופה הקשה וכמובן, ישתף אותך בהליך לאורך כל הדרך עד לקבלת מלוא גובה הפיצויים המגיעים ומימוש זכויותיך במלואן.  
 

חשוב:
יש להקפיד לקרוא את רישומי הרופא אליו אתם פונים בעניין התאונה משום שכאשר מעיינים במסמך הרפואי לאחר מכן רואים שדברים שאמרתם לגבי נסיבות האירוע ומצבכם לא פורטו במסמך הרפואי ואז קשה מאוד לתקן רשומות אלה.

ביטוח לאומי וביטוחים אחרים - כל עובד מבוטח בביטוח לאומי לפיצוי ותמיכה בעת קרות התאונה אם וכאשר יוכר ע"י המוסד, ואולם, רבים מהעובדים מבוטחים ע"י המעביד או אף באופן פרטי בביטוחים נוספים כמו חבות מעבידים, ביטוח אי כושר, פנסיה, בריאות, סיעוד ועוד אשר אף הם מקנים זכויות ופיצוי כספי ותמיכה בנוסף לתשלומי המל"ל או כהשלמה לתשלומי המל"ל.
 
מזל רבה
עורכת דין ומגשרת
יעוץ משפטי למעסיקים ועובדים
חייגו עכשיו: 050-273-39-06
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

קבעו פגישת ייעוץ
פרטי התקשרות
טלפון
050-273-3906

דוא"ל

Rava43@gmail.com

כתובת
משה לוי 11, ראשל"צ 75658אובדן כושר עבודה    נזיקין    דיני עבודה    עו"ד נדל"ן    עו"ד הסכמי מכירה    עורך דין אזרחות    עורכי דין בראשון לציון    תביעה בתאונות עבודה    תביעת תאונות עבודה    נכות כללית ביטוח לאומי    ביטוח לאומי תאונות עבודה    דיני עבודה עורך דין    ייעוץ דיני עבודה    סיוע משפטי בהתאזרחות    פגיעות ונזקי גוף