מאמרים

תביעה בתאונות עבודה


עבודה היא שגרת חייהם של מרבית אזרחי מדינת ישראל, המשכימים מדי בוקר במטרה להתחיל לעבוד כמה שיותר מהר. ישנן עבודות מהנות אשר גורמות לסיפוק רב ושמחה, וכמוהן קיימות עבודות מייגעות ומעייפות, כאשר הסיבה העיקרית לכך שאנשים לכל עבודה שהיא הינה התגמול אשר מגיע לצידה, דהיינו – המשכורת החודשית.

באמצעות המשכורת עובדים רבים מצליחים לפרנס עצמם, בני ביתם ומשפחתם, כך שלרבים היא חיונית וקריטית במיוחד. לצערנו, לא אחת מתרחשות תאונות עבודה הגורמות לפגיעות ונזקי גוף ברמה כה חמורה, עד כדי כך שהן לא מאפשרות את תפקודו הנורמלי של העובד, ולעיתים אף משביתות אותו לגמרי מעבודתו. אובדן העבודה, אשר עלול לכאורה לגרום לאובדן הפרנסה, עלול לפגוע קשות בהתנהלות חייו של העובד, ומסוגל בנוסף לגרור אותו להידרדרות כלכלית.

על מנת למנוע את האמור לעיל, החליטה מדינת ישראל, באמצעות המוסד לביטוח לאומי, לבטח כל אזרח במדינת ישראל בביטוח המכונה ביטוח נפגעי עבודה. הביטוח מקנה פיצוי לאנשים אשר חוו פגיעות ונזקי גוף במסגרת עבודתם, וניתן להם על ידי הגשת תביעה בתאונות עבודה כפי שיתואר בהמשך.
 
הליך הגשת תביעה בתאונות עבודה
על אדם הסבור כי מגיע לו פיצוי מאת המוסד לביטוח לאומי עקב פגיעת עבודה, להגיש תביעה בתאונות עבודה. את התביעה מומלץ ואף רצוי להגיש על ידי עורך דין המתמחה בדיני חוזים, כפי שמצוי לדוגמא במשרד עורכי הדין מזל רבה.

תביעה בתאונות העבודה כולל מילוי טופס הכולל פירוט על אופן התאונה, כיצד היא התרחשה, תאריך ושעת התאונה, אופן הפגיעה, סוג האפקט שיצרה התאונה על העובד, משך זמן בו הושבת העובד ועוד. מכיוון שגובה הפיצוי הנקבע אם בכלל יקבע כזה נתון להחלטת וועדה מיוחדת המורכבת מצוות רופאים הממונים לכך על ידי משרד העבודה והרווחה, כדאי לתת את הדעת על כל פרט וסעיף קטן המצויים בהליך תביעה בתאונות עבודה.

כמו כן, יש אשר תביעה בתאונות עבודה גורמת לאחוזי נכות, המובילים לקבלת ביטוח לאומי קצבת נכות. טעות ולו הקטנה ביותר במילוי הטופס, עלולה לגרום להפסדים כלכליים עצומים לעובד ואף למנוע לעיתים קבלת ביטוח לאומי קצבת נכות המגיעה לעובד. ערעורים על החלטות הוועדה עלולים לקחת זמן רב וכרוכים בבירוקרטיה רבה על מנת למנוע מצבים אלו, רצוי לפנות לעורך דין המתמחה בדיני עבודה, אשר יסייע בהגעה להישג הנדרש מהר ככל הניתן. 
 
משרד עורכי דין מזל רבה
ככלל, נהוג לערוך הסכם עבודה אישי בתחילת העסקת עובד חדש. לא אחת, הסכם עבודה אישי פוגע בתנאיו של העובד, דבר האסור על פי חוק. פנייה למשרד עורכי דין מזל רבה תוודא כי לא בוצעה פגיעה בתנאיו של העובד כתוצאה מתאונות עבודה. מדובר במשרד עורכי דין מנוסה ובעל מוניטין חיובי בכל הנוגע לתאונות עבודה. פנייה לשירות המשרד מהווה ערובה להגשה תביעת תאונות עבודה באופן מקצועי ואיכותי, בתוספת ליווי אישי המוענק לכל לקוח.
 
מזל רבה
עורכת דין ומגשרת
יעוץ משפטי למעסיקים ועובדים
חייגו עכשיו: 050-273-39-06
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

קבעו פגישת ייעוץ
פרטי התקשרות
טלפון
050-273-3906

דוא"ל

Rava43@gmail.com

כתובת
משה לוי 11, ראשל"צ 75658אובדן כושר עבודה    נזיקין    דיני עבודה    עו"ד נדל"ן    עו"ד הסכמי מכירה    עורך דין אזרחות    עורכי דין בראשון לציון    תביעה בתאונות עבודה    תביעת תאונות עבודה    נכות כללית ביטוח לאומי    ביטוח לאומי תאונות עבודה    דיני עבודה עורך דין    ייעוץ דיני עבודה    סיוע משפטי בהתאזרחות    פגיעות ונזקי גוף