מאמרים

תביעת תאונות עבודה

מיליוני ישראלים קמים מדי בוקר לעבודה, ואיתם עוד מיליארדי אנשים ברחבי העולם, כאשר הסיבה העיקרית לכך היא המשכורת החודשית, המאפשרת לכלכל ולפרנס את בני הבית. לצערנו, אנו שומעים חדשות לבקרים על תאונות שהתרחשו במהלך העבודה, אשר פוגעות ומקשות על שגרת בני אדם, וגורמות להם לקשיים כלכליים.

תאונות אלו מכונות תאונות עבודה, ומקנות לעובד זכויות עובדים, בפן הכלכלי והרפואי. לכאורה, כאשר נפגעת יכולת העבודה של עובד מסוים בעקבו תאונת עבודה, הוא עלול להיגרר למצוקה כלכלית משום שעתה הוא אין ביכולתו לפרנס עצמו ובני ביתו כבעבר. על מנת למנוע הידרדרות כלכלית של נפגעי תאונות עבודה, מבטח המוסד לביטוח לאומי את תושבי המדינה בביטוח נפגעי עבודה כחלק מזכויות עובדים. 
 
איזו פגיעה מוגדרת כתאונת עבודה?
על פניו, תאונת עבודה אמורה להיחשב כפגיעה אשר נוצרה תוך כדי ביצוע העבודה. לאמיתו של דבר, מדינת ישראל מכירה כנפגע עבודה גם במי שנפגע עקב פעולה הקשורה בעקיפין לעבודה, ומאפשרת לו להגיש תביעת תאונות עבודה בהתאם לקריטריונים שיופיעו להלן.

תאונה תיחשב כתאונת עבודה באם התרחשה:
  • בשעת עבודת העובד במקום העבודה.
  • בדרכו של העובד לעבודה ובחזרתו ממנה.
  • עקב פגיעת חומרים מסוכנים בהם נעשה שימוש במקום העבודה, וגרמו נזק לעובד.
  • תאונת דרכים בעת העבודה, בנסיעות במסגרת העבודה, בנסיעה ממקום העבודה בסיום יום העבודה או בתחילתו.
באם פוטר הנפגע על ידי מעסיקו, הוא זכאי לקבל פיצויי פיטורים כפי האמור בחוק.
 
הגשת התביעה
על העובד להגיש טופס תביעה לתשלום דמי פגיעה לעבודה, המכונה תביעת תאונות עבודה אשר תכלול פירוט על אופן הפגיעה, תאריך ועוד. חשוב לציין כי יש לשמור את כלל המסמכים הרפואיים הקשורים לתאונה ולצרפם לטופס התביעה, וכן לשמור חשבוניות ומסמכי הוצאות דוגמת תשלומי נסיעות, חניה, מחירי תרופות ועוד.
 
סיוע מקצועי
תביעת תאונות עבודה נחשבת לתחום אפור ומורכב, אשר כולל פרטים רבים ושורות קטנות רבות. אדם חסר ניסיון המגיש תביעת תאונת עבודה עלול לפספס פרטים חיוניים בהגשת התביעה, ובכך להפסיד סכומי כסף משמעותיים המגיעים לו מאת המוסד לביטוח לאומי. אמנם, ניתן לערער על החלטת הוועדה מטעם משרד העבודה והרווחה, אולם הליך הערעור צפוי לקחת זמן רב ומתיש. כמו כן, לעיתים זכאי הנפגע לקבלת פיצויי פיטורים באם פוטר על ידי מעסיקו.

בכדי לממש את הלגיטימציה של הנפגע לקבלת המגיע לו על פי חוק, יש לפנות לשירות עורך דין עבודה מוכר מקצועי ומוסמך. משרד עורכי דין מזל רבה הינו משרד בעל ניסיון עשיר ומוניטין חיובי, המתמחה בדיני עבודה ככלל ובתאונות עבודה כפרט.

המשרד מלווה אישית כל נפגע משך כל הליך הגשת התביעה ואף לאחריה, מעניק שירות של עורך דין עבודה ומסייע לנפגע להשיג את אשר הוא זכאי לו בהתאם לחוק. 
 
מזל רבה
עורכת דין ומגשרת
יעוץ משפטי למעסיקים ועובדים
חייגו עכשיו: 050-273-39-06
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

קבעו פגישת ייעוץ
פרטי התקשרות
טלפון
050-273-3906

דוא"ל

Rava43@gmail.com

כתובת
משה לוי 11, ראשל"צ 75658אובדן כושר עבודה    נזיקין    דיני עבודה    עו"ד נדל"ן    עו"ד הסכמי מכירה    עורך דין אזרחות    עורכי דין בראשון לציון    תביעה בתאונות עבודה    תביעת תאונות עבודה    נכות כללית ביטוח לאומי    ביטוח לאומי תאונות עבודה    דיני עבודה עורך דין    ייעוץ דיני עבודה    סיוע משפטי בהתאזרחות    פגיעות ונזקי גוף